Poniżej zestawienie terminów i formy konsultacji dla uczniów: klasy VIII od 25 maja, klasy IV - VII od 1 czerwca:
KONSULTACJE dla UCZNIÓW
Konkurs międzynarodowy ASTRO PI - Mission Space Lab
Szanowni Nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice,
nasz eksperyment w kosmosie zakończył się powodzeniem! Hura!
Przesyłamy linki do zdjęć, które udało się nam zrobić w kosmosie.
Przygotowałyśmy też prezentację.
Już wkrótce rozpoczynamy pracę nad przeanalizowaniem wszystkich zdjęć oraz nad raportem z eksperymentu w języku angielskim.
Wszystkie materiały udostępniamy nauczycielom, uczniom oraz rodzicom do pobierania i dalszego wykorzystywania.
LINK DO FILMU:
LINK DO ZDJĘĆ W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI:
https://drive.google.com/…/1WdfXd5lAl4Elt8OnZGRDHVr1C9-NYZK…
Z poważaniem
Emilia Wymysłowska i Dorota Kremer
uczennice klasy VA
Zasady związane z zajęciami wychowawczo-opiekuńczymi od 25 maja
Szanowni Państwo!
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od 25 maja 2020 r. nasza szkoła rozpoczyna działalność wychowawczo-opiekuńczą dla najmłodszych uczniów (klasy 0 – III). Uczestnictwo w nich jest całkowicie dobrowolne i to wyłącznie Państwo podejmujecie decyzję o posłaniu dziecka do szkoły.
Szkoła będzie pracować na zmienionych zasadach z zachowaniem reżimu sanitarnego. W związku z tym proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz o stosowanie się do nich a także do poleceń pracowników szkoły:
1. Wchodząc do budynku szkoły należy zdezynfekować ręce.
2. W przypadku kumulacji rodziców i dzieci w trakcie przyprowadzania lub odbierania proszę o zachowanie dystansu społecznego.
3. Przy pierwszym przyprowadzenie dziecka do szkoły proszę wypełnić znajdujące się na portierni oświadczenie.
4. Uczniowie przychodzą do szkoły w maskach.
5. Wewnątrz budynku dzieci nie muszą przebywać w maskach.
6. Świetlica rozpoczyna przyjmowanie dzieci od godziny 6.30.
7. Przy portierni szkolnej, w obecności rodzica, za jego zgodą, następuje pierwszy pomiar temperatury. W sytuacji odnotowania podwyższonej temperatury dziecko nie zostanie wpuszczone do szkoły.
8. Kolejne dwukrotne pomiary dokonywane przez pielęgniarkę szkolną będą miały miejsce w ciągu dnia. Jeżeli dziecko będzie miało podwyższoną lub wykaże inne objawy, zostanie odizolowane w s. 102 a rodzic zostanie poinformowany o konieczności natychmiastowego zabrania dziecka ze szkoły. W sytuacji nieodebrania dziecka zostanie powiadomiony Sanepid oraz służby medyczne.
9. Szatnia szkolna pozostaje zamknięta.
10. Odzież wierzchnią dzieci zabierają ze sobą do stałej sali lekcyjnej i przechowują w wyznaczonym miejscu.
11. Obowiązuje zakaz przynoszenia przez dzieci do szkoły zbędnych przedmiotów np. zabawek, książek (z wyjątkiem podręczników, zeszytów ćwiczeń, zeszytów – uczniowie będą mieli możliwość odrobienia prac).
12. Rodziców obowiązuje zakaz wstępu na teren szkoły poza miejscem przy portierni. Przy portierni może znajdować się jeden rodzic z dzieckiem.
13. W przypadku dzieci uczęszczających do zerówki będą odprowadzane do sali i z powrotem do rodzica przez pracownika szkoły.
14. Proszę o unikanie odbierania dzieci przez osoby z grup ryzyka np. babcie lub dziadków.
15. Podczas przyprowadzania i odbierania dzieci proszę o zachowanie dystansu w miarę warunków lokalowych.
16. Stołówka rozpoczyna normalne żywienie a dla dzieci pozostających dłużej (świetlica) uruchomione zostają podwieczorki.
17. Podczas pobytu dzieci w szkole będą organizowanie zajęcia ruchowe, także na boisku szkolnym i placu zabaw (plac zabaw wewnętrzny i zewnętrzny będą dezynfekowane).
18. Odpłatność za obiady zostanie rozliczona z odpisów za marzec. W razie pytań proszę pisać na adres: k.hartyn-leszczynska@sp48.edu.gdansk.pl
Proszę o przeprowadzenie rozmowy z dziećmi na temat konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas pobytu w szkole (zaniechanie przytulania się, dzielenia jedzeniem, pożyczania książek i przyborów, dotykania ust, oczu i nosa oraz zbyt bliskich kontaktów – obowiązują rygory powszechne dotyczące odległości)
Proszę również o przekazanie informacji wychowawcom o ramach czasowych pobytu dziecka w szkole. (przyprowadzane o godzinie, odbierane o godzinie)
Mirosław Kołymski, dyrektor SP 48 w Gdańsk
Mamy wyniki MARATONÓW CZYTELNICZYCH!
XI edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.
Do tegorocznej edycji WMC „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” zgłosiło się 227 placówek. Protokoły zbiorcze nadesłały 222 placówki. W Maratonie uczestniczyło 2654 uczniów i 313 nauczycieli.
Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie:
Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała osiemdziesiąt cztery tytuły laureata, sto pięćdziesiąt osiem tytułów finalisty i sto dwadzieścia jeden wyróżnień. Nagrody książkowe ufundowało Miasto Gdańsk.
Nel Wilczyńska VIc – laureatka
Mateusz Kalwarczyk VIc – finalista
Jakub Gomoliszek VIb – finalista
Dziękujemy wszystkim naszym Uczniom za aktywny udział w maratonie, a zwycięzcom składamy gratulacje
Iwona Kalinowska i Ewa Splitt-Kula
Wielki Maraton Czytelniczy „W lustrze książki” adresowany do klas VII – VIII szkoły podstawowej.
Tegoroczną edycję ukończyło 1144 uczniów.
Wyróżnienia zdobyły nasze dwie uczennice:
Zofia Rogowska oraz Zuzanna Bułakowska
Wyróżnionym gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w tegorocznej edycji.
Joanna Truszkowska i Małgorzata Ginter
UWAGA!
O terminie i sposobie wręczenia nagród i Uczniowie, i ich Opiekunowie zostaną poinformowani w specjalnym komunikacie.
"Das ist doch sehenswert"
Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, termin przesyłania prac na VI Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego "Das ist doch sehenswert" został przedłużony do 25.05.2020 r.
Organizatorki
Jak zostałem Robinsonem Crusoe - konkurs dla dzieci
Szanowni Państwo,
Gdański Archipelag Kultury oraz Projektornia zapraszają do udziału w konkursie „Jak zostałem Robinsonem Crusoe”. GAK to archipelag wysp kultury, obecnie dzieci nie mogą odwiedzać swoich domów kultury i każde z nich przebywa na swojej wyspie domowej. W związku z tym zachęcamy do lektury książki „Przypadki Robinsona Crusoe” Daniela Defoe i zainspirowania się życiem rozbitka. Zadaniem uczestników jest stworzenie filmu, w którym dzieci mają uczyć dorosłych i zainspirować się jakimś motywem literackim z tej książki bądź przedmiotem, stworzyć coś własnego, tzn. coś pożytecznego lub coś umilającego nam trudny czas. Liczy się kreatywność i jasny przekaz!
Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat, zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową na adres: projektornia@gak.gda.pl
Więcej informacji o konkursie „Jak zostałem Robinsonem Crusoe” / Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie https://www.gak.gda.pl/wydarzenia/jak-zosta%C5%82em-robinsonem-crusoe-konkurs-line oraz http://www.projektornia.gak.gda.pl/wydarzenia/jak-zostalem-robinsonem-crusoe-konkurs-on-line/
Zasady działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych
Rodzice!
Jeśli potrzebujecie wsparcia ze strony naszych szkolnych specjalistów – zachęcamy do kontaktu telefonicznego:
- p. pedagog Edyta Misztal 518 915 084 w godz. 8:00-12:00
- p. pedagog Agnieszka Szymanek 690 147 747 w godz. 12.00-16.00
Ogólnopolski Konkurs "Wybitni Polacy - Jan Czochralski"
Wyniki eliminacji do 3 etapu - wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu "Wybitni Polacy-Jan Czochralski" zakwalifikowali się:
Lena Grochowska 6b- 100%
Jakub Gomoliszek 6b– 97%
Gołaszewski Jacek 5c- 80%
Karol Rynkowski 5c- 80%
Amelia Kamińska 6a– 100%
Borucki Kuba 6c- 77%
Magdalena Sulma 6e- 90%
Marcelina Schuster 6e– 90%
Wspaniale : )
Gratulujemy uczniom i opiekunom
WYNIKI I WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS II ,,WIELKANOCNY KOSZYCZEK”
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w wielkanocnym konkursie za piękne prace.Jury postanowiło nagrodzić każdego uczestnika konkursu tytułem LAUREATA, gdyż każda nadesłana praca była zachwycająca, zgodna z tematem, wykonana z wielkim zaangażowaniem, z zadbaniem o najmniejsze szczegóły symboli wielkanocnych.W związku z pandemią organizatorzy konkursu nie przewidują nagród. Dyplomy dla uczniów zostaną przesłane po odwieszeniu zajęć w placówkach oświatowych.
Bardzo dziękujemy za udział w konkursie!
Pozdrawiamy!
Magdalena Kosater
Anna Bugajna
Młody Lider Bankowości
- Szanowni Państwo,
w związku z dalszym zawieszeniem zajęć w szkołach odwołujemy VI edycję konkursu "Młody Lider Bankowości".Nauczyciele Matematyki
Uwaga – zmiany w zasadach zapisu dzieci do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na dyżury wakacyjne
Szanowni Państwo,
W związku z zaistniałą sytuacją (stan epidemiczny ogłoszony z powodu COVID-19) zmianie ulegają zasady zapisu dzieci do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na dyżury wakacyjne.
Termin zapisu pozostaje bez zmian tj. od 24 kwietnia do 31 maja 2020 r.
Zapisu należy dokonać drogą mailową na adres szkoły, a nie bezpośrednio w wybranej placówce.
Odpowiedź zwrotną ze szkoły dot. przyjęcia dziecka rodzice otrzymają również drogą mailową w terminie do 5 czerwca 2020 r. na adres mailowy, z którego został wysłany wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur.
Komunikat dla uczestników drugiego etapu II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Fabuła z Kubka
Na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 postanowiliśmy zakończyć konkurs.
Wszyscy uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do etapu ogólnopolskiego, otrzymują tytuł finalisty. W tej sytuacji nie przewidujemy nagród. Dyplomy dla uczniów i podziękowania dla nauczycieli zostaną przesłane do szkół po odwieszeniu zajęć w placówkach oświatowych.
Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.
Joanna Truszkowska
Iwona Kalinowska
Kangur
- Szanowni Państwo,
w związku z dalszym zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 28.05 br.
Nauczyciele matematyki.
Odpłatności za obiady
Odpisy za niewykorzystane w marcu obiady i podwieczorki będą odliczane przy wpłacie, kiedy dzieci wrócą do szkoły i rozpoczną się obiady. Płatności za kwiecień proszę nie robić. Osoby, które nie zapłaciły za podwieczorki w marcu, zapłacą dopiero, kiedy dzieci wrócą do szkoły, ponieważ płatność tylko gotówką.
Intendent Szkoły
Wielkanoc 2020
Z okazji Świąt Wielkanocnych Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy zdrowia, które pozwoli przetrwać trudny czas i da siłę na kolejne wyzwania, Pracy i Nauki, które pomagają żyć i przetrwać, Uśmiechów od bliskich i nieznajomych które pozwalają lżej oddychać
Mirosław Kołymski wraz z zespołem dyrekcji SP 48
Ankieta dla uczniów
Dzień dobry,
Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska rozpoczynając współpracę z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej oraz młodzieżowymi radami z całego kraju, podjęła decyzję o włączeniu się do akcji #MakeNaukaGrateAgain. Polega ona na rozesłaniu ankiet do uczniów samorządowych placówek oświatowych. Dotyczą one zdalnego nauczania. Na ich bazie młodzieżowe rady miast stworzą kompleksowe rekomendacje dla odpowiednich instytucji, władz samorządowych oraz szkół. Zwracam się z prośbą o zamieszczeniu linku do ankiety na stronie szkoły bądź rozesłaniu jej do uczniów.ankieta: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdo8tooZirXqcI3N0UTXUrUU2zxDPLG1vBCkik90oB-o0scxQ/viewform
Z poważaniem
Jakub Hamanowicz
Przewodniczący
Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska
Kartka dla Medyka :)
Dziękujemy !
7
Astro pi - Mission Space Lab
Międzynarodowy sukces Emilii Wymysłowskiej i Doroty Kremer z kl. Va
Duet: Emilia Wymysłowska i Dorota Kremer z klasy Va, występujący pod nazwą „Cloud Wizzards”, przeszedł do finałowego etapu międzynarodowego konkursu: „ASTRO Pi - MISSION SPACE LAB”. Oznacza to, że przygotowywany przez ponad dwa miesiące program komputerowy napisany przez uczennice w języku PYTHON już wkrótce zostanie uruchomiony na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Organizatorem konkursu jest Europejska Agencja Kosmiczna. Konkurs rozpoczął się w pierwszej połowie roku szkolnego i polega na: stworzeniu programu komputerowego, uruchomieniu go na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zebraniu i przeanalizowaniu danych, w tym fotografii chmur.
Program informatyczny był tworzony przez uczennice (z bardzo dużym wysiłkiem i zaangażowaniem) od początku grudnia 2019 roku, a 14 lutego 2020 roku został przesłany organizatorowi konkursu do oceny. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że program dziewcząt został zweryfikowany przez ekspertów i wraz z programami innych szczęśliwców - wybrany do lotu w kosmos!Uczennice zbiorą zdjęcia chmur dzięki zainstalowanej na ISS kamerze, a następnie przeanalizują występowanie chmur na Ziemi w kontekście teorii dotyczącej zmian klimatu. Do końca maja dziewczęta przygotują raport w języku angielskim, opierając się na danych pozyskanych w kosmosie.
Gratulujemy Uczennicom i ich Rodzicom oraz opiekunowi naukowemu!
Wyniki rekrutacji do klas I i "0"
Poniżej linki do plików zawierających listy przyjętych i nieprzyjetych 2020/2021
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie