• Zbliża się druga edycja konkursu AleMózgi!

• Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu AleMózgi! Poznaj z nami fascynujący świat matematyki, informatyki i programowania, korzystając z nowoczesnej platformy.

AleMózgi! to konkurs matematyczno-informatyczny, który nie wymaga wiedzy wstępnej, a jedynie umiejętności logicznego myślenia i chęci do nauki. Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas 3-8 szkół podstawowych oraz klasy 1 szkół ponadpodstawowych. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:

• 3-4 klasa szkoły podstawowej

• 5-6 klasa szkoły podstawowej,

• 7-8 klasa szkoły podstawowej,

W konkursie mogą brać udział również uczniowie klas młodszych. Będą oni klasyfikowani razem z uczniami klas 3-4 szkół podstawowych. W czasie trwania konkursu, uczestnicy będą mieli możliwość odkryć i rozwinąć pasję do matematyki i programowania.

Konkurs jest podzielony na 3 etapy. Pomiędzy kolejnymi etapami uczniowie będą mieli czas na indywidualną naukę z użyciem dostarczonych materiałów:

• Etap 1. (szkolny) odbędzie się w tygodniu 21-25.10.2024 w zgłoszonych szkołach. Będzie polegał na rozwiązaniu 15-20 zadań matematycznych i logicznych w ciągu 40 minut. Przykładowe zadania z I etapu: www.alemozgi.pl/zadania

• Uczniowie zakwalifikowani do 2 etapu otrzymują dostęp do dedykowanych materiałów do nauki programowania w języku Python na innowacyjnej platformie www.codeforia.com. Regularna praca z ich użyciem pozwoli dobrze przygotować się do 2 etapu.

• Etap 2. będzie polegał na rozwiązaniu 10 zadań programistycznych z użyciem języka Python dla uczniów klas 5 i starszych (uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli możliwość rozwiązania zadań również w języku C++). Zadania będą dostępne do rozwiązywania online przez 7 dni.Uczniowie klas 3-4 zmierzą się z 15 wyzwaniami matematyczno-informatycznymi w ciągu 40 minut.

• Uczniowie zakwalifikowani do finału otrzymają dodatkowe materiały szkoleniowe.

• Etap 3. (finał) będzie polegał na rozwiązaniu 5 zadań algorytmicznych dla uczniów klas 5 i starszych. Uczniowie klas 3-4 zmierzą się z wyzwaniami logicznymi oraz zadaniami z programowania. Finał odbędzie się 8 maja 2025 w trakcie 3 godzinnej sesji w szkołach (uczniowie szkół podstawowych) oraz online (uczniowie szkół ponadpodstawowych).

Serdecznie zapraszamy do udziału! Zobacz jak wziąć udział w konkursie.

• Kalendarz zebrań z rodzicami

KLASY 0-III godzina 17:00

KLASY IV-VIII godzina 17:30

WRZESIEŃ - ZEBRANIA Z RODZICAMI:

04.09.2024 (środa): 0, IA, IB, IC

18.09.2024 (środa):

• IIA, IIB, IIC,
            • IIIA, IIIB,IIIC,
            • IVA, IVB, IVC,
            • VA, VB, VC,
            • VIA, VIB, VIC, VID,
            • VIIA, VIIB, VIIC,