• INFORMACJA W SPRAWIE DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW ORAZ ĆWICZEŃ DLA UCZNIÓW KL. 2-8 SP 48.

          • Prosimy Rodziców o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie "Umowy użyczenia podręczników". Na jej podstawie zostaną wydane podręczniki oraz ćwiczenia.

            Wypełnioną Umowę, należy przynieść do biblioteki w dniu wydawania podręczników (terminy zostaną przekazane przez wychowawców).

            Rodzice pierwszoklasistów dostaną papierową wersję Umowy, którą po wypełnieniu i podpisaniu zwracają wychowawcy.

            Warunkiem wydania podręczników, jest dostarczenie podpisanej Umowy, dlatego prosimy o dopilnowanie tej sprawy.

        • Logo projektu w kolorystce flagi Niemiec.
          • MIĘDZYNARODOWA WYMIANA SZKOLNA

          • W dniach 01.06. – 08.06.2023 odbyła się w Gdańsku druga część wymiany uczniów Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku z uczniami Heinrich–Mann-Gymnasium w Köln. Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, organizację międzynarodową, która pomaga szkołom w realizacji polsko-niemieckich projektów.
            W spotkaniu wzięło udział 12 polskich i 12 niemieckich uczniów z klas ósmych.

            Pierwszy dzień wymiany polsko-niemieckiej spędziliśmy w szkole i Centrum Nauki Eksperyment. Dzień rozpoczął się przywitaniem przez pana dyrektora M. Kołymskiego na terenie naszej szkoły, następnie graliśmy w polskie i niemieckie gry integracyjne. Następnie przedstawiliśmy nasze prezentacje dot. tematu wymiany „Wspólna Europa – szansa dla nas i dla mnie?”. Potem udaliśmy się na zajęcia lekcyjne do naszych klas. Po wspólnym obiedzie w stołówce szkolnej pojechaliśmy do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Tam odbyły się warsztaty pt.: „Zaufaj mi, jestem inżynierem” podczas których między innymi budowaliśmy konstrukcje z przedmiotów codziennego użytku oraz konstruowaliśmy modele różnych urządzeń technicznych. Następnie zwiedziliśmy wystawę stałą. Resztę dnia spędziliśmy na integrowaniu się z kolegami i koleżankami z Niemiec.

            Sobotni poranek rozpoczęliśmy bardzo interesująco. Wszyscy udaliśmy się do Gdańska Głównego. Przy fontannie Neptuna zaczęliśmy naszą grę miejską pt. "Poznajemy Stare Miasto". Naszym zadaniem było odwiedzenie zabytków opisanych w instrukcji, a następnie znalezienie odpowiedzi na znajdujące się tam pytania. Podczas rozwiązywania zadań zwiedziliśmy m.in. Żuraw Gdański, Zieloną Bramę oraz Kościół Mariacki. Dowiedzieliśmy się również o historii Gdańska. Gra zapewniła nam mnóstwo emocji oraz ukazała nam historię gdańskich zabytków. Rozwinęliśmy również kompetencje językowe i pracy w grupie, gdyż instrukcja była pisana na przemian w języku polskim i niemieckim.

            Niedziela była dniem do dyspozycji rodzin. Każda rodzina zaplanowała inne atrakcje. Niektóre osoby były w Oliwskim ZOO. Inne rodziny spędziły czas w Aquaparku w Redzie, gdzie można oglądać rekiny lub na Helu, gdzie zwiedzili latarnię morską oraz bunkry wojskowe. Część z naszych gości zwiedziła słynny zamek w Malborku, z kolei inna część udała się w piękne zakątki Trójmiasta, takie jak klif w Gdyni. Tego samego dnia wieczorem zorganizowaliśmy spotkanie na plaży, aby podziwiać zachód słońca nad polskim morzem. Zjedliśmy popularny w Polsce jabłecznik oraz graliśmy w siatkówkę. Był to niezapomniany wieczór.

            W poniedziałek program utrzymany był w odmiennym niż dotychczas tonie. Pojechaliśmy do Sztutowa, gdzie znajduje się były obóz koncentracyjny. Uczestniczyliśmy w warsztatach, na których omawialiśmy czym jest propaganda i poznaliśmy jej podstawowe techniki. Rozmawialiśmy też o wartościach życiowych, a także o samym obozie; dlaczego powstał, kto, dlaczego i w jakich okolicznościach był tam więziony. Przybliżono nam także życiorys jednej
            z więźniarek - Anny. Po krótkiej przerwie zwiedzaliśmy terenu obozu pod opieką przewodników. Odwiedzając kolejne obozowe pomieszczenia, dowiadywaliśmy się więcej o warunkach życia w obozie, o morderczej pracy więźniów, a także o oporze pomimo terroru.

            We wtorek byliśmy w Sopocie w Muzeum Archeologicznym "Grodzisko". Tam poznaliśmy stroje i zwyczaje średniowiecznych mieszkańców. W muzeum uczestniczyliśmy w warsztatach, na których nauczyliśmy się strzelać z łuku i lepić gliniane garnki. Po zajęciach usiedliśmy wspólnie przy ognisku i usmażyliśmy sobie kiełbaski, żeby mieć energię na dalszą część zajęć. Następnie przeszliśmy ulicą Monte Cassino i weszliśmy na sopockie molo, z którego mogliśmy obserwować ciekawe i warte uwagi widoki. Po wszystkich atrakcjach zaplanowanych na ten dzień, spacerując brzegiem morza wróciliśmy do szkoły.

            Kolejnego dnia udaliśmy się do Gdańska Głównego, żeby zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej, które jest jedną z największych wystaw na świecie. Ekspozycja jest podzielona na 18 sal, które zwiedzaliśmy z audioprzewodnikiem. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele pamiątek      z okresu II Wojny Światowej oraz dowiedzieć się o jej tragicznym przebiegu. Następnie pojechaliśmy do kręgielni, najpierw omówiliśmy przebieg wymiany i dokonaliśmy jej ewaluacji, potem zagraliśmy w kręgle oraz samodzielnie piekliśmy pizzę.

            Z ciężkim sercem i z łzami w oczach pożegnaliśmy naszych przyjaciół w czwartkowy poranek.

            Dzięki tej wymianie poznaliśmy nowych wspaniałych ludzi, którzy są naszymi przyjaciółmi
            i postaramy się, aby nasz kontakt trwał nadal.

            Uczestnicy wymiany

          • Jesteśmy wdzięczni... :)

          • Społeczność szkolna wraz z Dyrekcją Szkoły oraz Prezydium Rady Rodziców składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy udzielają wsparcia szkole.

            Staramy się, aby pozyskane środki były wydawane zasadnie i służyły uczniom naszej szkoły.

            W minionym roku szkolnym zakupiliśmy nagrody dla naszych uczniów w związku z udziałem i odnoszonymi sukcesami w dużej liczbie konkursów na kwotę ok. 17000 zł. Sfinansowane zostały wyjazdy na zawody sportowe w kwocie ok. 2000 złotych,  zakupiliśmy pomoce dydaktyczne m.in. na lekcje geografii. Poważną pozycją w wydatkach był zakup podłogi interaktywnej na potrzeby świetlicy. Oprogramowanie może służyć także podczas zajęć terapii. Aktywna podłoga została umieszczona w odświeżonej i wyciszonej sali świetlicy.

            Kolejnym działaniem służącym poprawie warunków było odświeżenie sal najmłodszych naszych uczniów z oddziału przedszkolnego – malowanie, położenie podłogi (7200 zł.) wraz z wyciszeniem pomieszczeń.

            Podczas ferii zimowych została wymieniona stolarka drzwiowa wejścia do stołówki szkolnej. Koszt wymiany wyniósł 20400 złotych.

            W wielu salach lekcyjnych zamontowano wyciszenie. Koszt zakupu paneli wyniósł ok. 30.000 złotych.

            Pożądaną inicjatywą skierowaną do uczniów, za aprobatą Rady Rodziców, było ogłoszenie a następnie realizacja zwycięskiego projektu zgłoszonego w ramach Budżetu Uczniowskiego. W ten sposób powstaje miejsce ciszy i odpoczynku.

            W okresie wakacyjnym zostanie odmalowanych pięć sal lekcyjnych. Prace już się rozpoczęły.

             

            Serdecznie dziękujemy Państwu za wsparcie działań zmierzających do poprawy warunków nauki i pobytu uczniów w naszej szkole.

            Państwa pomoc, czy to finansowa, czy to rzeczowa jest dla nas bezcenna.

            Z życzeniami pięknie spędzonego czasu urlopowego...

            Dyrekcja szkoły

          • Testy do klasy 1 usportowionej

          •  

            W związku z dużym zainteresowaniem, testy odbędą się 14.06.2023.

            Godzina spotkania 17:30-19:00 ( jeśli pogoda dopisze, testy będą odbywać się na szkolnym boisku)

            Obowiązuje strój sportowy.

            Uwaga: W przypadku deszczowej pogody dzień zostaje ten sam 14.06.2023 a testy będą przesunięte na godzinę 19:00-20:30 i odbędą się na sali sportowej w SP 48.

            Testy mają formę zabaw ruchowych.

        • Na zdjęciu logo Państwowego Instytutu Geologicznego "Myślą i młotem"
          • Gratulacje!

          • Informujemy, że 13 czerwca w Ogólnopolskiim Konkursie Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego Państwowego Instytutu Badawczego w etapie finałowym w Warszawie Jakub Liśkiewicz zdobył II miejsce ustępując wiedzą jedynie Okręgowi Górnośląskiemu.

            Gratulacje

            Justyna Raśkiewicz, nauczyciel geografii

        • Logo - valorant
          • Szkolny Turniej E-sportowy VALORANT

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły z klas 4-8 do udziału w Szkolnym Turnieju E-sportowym VALORANT. Zgłoszenia trwają do 07.06.2023 r. (włącznie) do godziny 15:30 – sala 121. Turniej odbędzie się w piątek 09.06.2023 r. od godziny 12:00 w formie zdalnej - każdy zawodnik gra na własnym komputerze przebywając pod opieką rodziców/opiekunów prawnych w wyznaczonym miejscu.

             

            KARTA ZGŁOSZENIOWA DRUŻYNY

            ZGODA RODZICÓW/OPIEKUNÓW NA UDZIAŁ 

            REGULAMIN

             

            Organizator,

            Tomasz Fedak wraz z uczniami asystującymi

          • Liga Historyczna "Dzieci świata"

          • Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

             

            W prezentacji multimedialnej umieść informacje dotyczące genezy praw dziecka. Zastanów się także nad warunkami życia dzieci na całym świecie i spróbuj je porównać. Weź pod uwagę np. dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej/medycyny, problem analfabetyzmu, warunki mieszkaniowe, itd.

            Podaj źródła Twoich informacji.

             

            Termin oddania prac: do 9 czerwca, m.komorowski@sp48.edu.gdansk.pl

             

            Michał Komorowski

          • Gratulacje!

          • Maciej Kozik z kl.3c został laureatem X Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej z elementami języka angielskiego.  Konkurs ten był organizowany przez SP nr 89 w Gdańsku. Dziś na VII Gali Konkursów Wojewódzkich odebrał nagrodę z rąk Pani Magdaleny Adamowicz - posłanki do Europarlamentu. Gratulujemy!

        • Logo projektu w kolorach czerwonym, białym, czarnym i żółtym. Ukazuje wstążki.
          • MIĘDZYNARODOWA WYMIANA – KOLONIA – 18.04. – 25.04.2023

          • Sprawozdanie.pdf

            Po pięcioletniej przerwie, odbyła się międzynarodowa wymiana uczniów Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku z uczniami Miejskiego Gimnazjum z Kolonii (Heinrich – Mann - Gymnasium in Köln). Trwała ona od 18.04. do 25.04.2023r. Wymiana została dofinansowana przez międzynarodową organizację Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM).

          • WYNIKI IX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO- JĘZYKOWEGO „DAS IST DOCH SEHENSWERT”

          • Dziękujemy uczestnikom i ich Opiekunom za przygotowanie wspaniałych prac, które były na bardzo wysokim poziomie.

             

            Jury przyznało nagrody w kategorii:

            Kategoria: PRACA ARTYSTYCZNA

             

            I miejsce ex aequo:

            · Aleksandra Skiba- Szkoła Podstawowa nr 18, Gdynia

            · Aliaksandra Shulha- Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

            · Tymon Susko- Szkoła Podstawowa nr 70, Gdańsk

            · Maja Mleczek- Szkoła Podstawowa Lichnowy (praca przestrzenna)

             

            II miejsce ex aequo:

            · Martyna Stefańska- Szkoła Podstawowa w Leźnie

            · Martyna Szulc – Szkoła Podstawowa w Mierzyszynie

            · Franciszek Torbicki - Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

            · Nikola Czaplewska- Szkoła Podstawowa Lichnowy (praca przestrzenna)

             

            III miejsce ex aequo:

            · Monika Kornobis - Szkoła Podstawowa nr 2, Gdańsk

            · Gabriela Rybus- Szkoła Podstawowa nr 48, Gdańsk

            · Dominika Komorowska, Szkoła Podstawowa nr 9, Rumia

            · Alan Pestka - Szkoła Podstawowa nr 2, Brusy (praca przestrzenna)

             

            Kategoria: PROSPEKT REKLAMOWY

             

            I miejsce ex aequo:

            · Alicja Żytowiecka - Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Gdańsk

            · Antoni Torbicki- Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

             

            II miejsce ex aequo:

            · Barbara Zawadzka- Społeczna Szkoła Podstawowa „ Niedźwiednik”, Gdańsk

            · Natalia Cydejko- Szkoła Podstawowa nr 4, Pruszcz Gdański

            · Filip Zięba- Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 10, Gdańsk

             

            III miejsce ex aequo:

            · Zuzanna Baran- Szkoła Podstawowa we Włynkówku

            · Nikola Kamm- Szkoła Podstawowa nr 10, Tczew

            · Maja Królikowska- Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7, Słupsk

             

            Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Dyplomy dla laureatów zostaną przesłane pocztą.

             

            Ewa Kulczyk

            Anna Patoka-Marks

            Ewa Gadomska- Petza

          • Gratulacje

          • Miło nam poinformować, że Jakub Liśkiewicz z klasy 8b zajął I miejsce w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MATEMATYCZNO-LOGICZNYM.

            Konkurs składał się z trzech etapów i wymagał zarówno wiedzy matematycznej, jak i sprawnej umiejętności rozwiązywania Sudoku na różnych poziomach trudności.

          • III Wojewódzki Konkurs "Rozwiąż język" - WYNIKI FINAŁU

          • Klasy 5-6

            I miejsce -      Alicja Puchała (Zagórzyca)

            II miejsce -     Igor Szymaniak (Gdańsk)

            III miejsce -    Maria Sieradzka (Gdańsk) 

                                  Jan Niewiński (Gdańsk)

             

            Klasy 7- 8

            I miejsce -      Izabella Jalińska (Gdańsk)

            II miejsce -     Łucja Seliga (Kowale)

                                  Karolina Magnuszewska (Gdańsk)

            III miejsce -    Lena Najman (Gdynia)

                                  Anna Jędrzejewska (Gdańsk)

                                  Wiktoria Zmuda (Rumia)

                                  Olga Tatara (Rumia)

             

            Zwycięzcom serdecznie  gratulujemy! Dyplomy i nagrody zostaną wysłane/dostarczone do Waszych szkół do końca maja.

            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

            Iwona Kalinowska, Ewa Splitt, Małgorzata Ginter i Krystian Tomala

             

          • Dzień Europejski

          • Z inicjatywy SU dnia 9 maja (wtorek) odbył się Dzień Europejski w naszej szkole. Klasy miały za zadanie rozpoznać hymn wylosowanego wcześniej kraju oraz stworzyć plakaty zawierające różne informacje m.in. ciekawostki o stolicy, zabytkach i potrawach. Uczniówie tworzyli również komiksy, rymowanki i rebusy. Na parkiecie szkolnym powstała europejska ścianka ciekawostek i informacji.

          • Gratulacje!

          • Informujemy, że Jakub Liśkiewicz pokonał ponad 2 tys. uczestników z okręgu geologicznego województw pomorskiego, kujawsko – pomorskiego i warmińsko – mazurskiego, tym samym znalazł się w pierwszej siódemce osób zakwalifikowanych do półfinałów Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego. Półfinały odbędą się 2 czerwca w Oddziale Geologii Morza PIG PIB.

            Justyna Raśkiewicz, nauczyciel geografii

          • Budżet uczniowski. Klasy I-III.

          • W piątek 21 kwietnia dzieci z klas I-III wybierały projekt, który będzie realizowany z Budżetu Uczniowskiego. Głosowały na jeden z trzech wybranych wcześniej pomysłów. Większością głosów przeszedł projekt na zagospodarowanie korytarzy koszami do wrzucania miękkich piłek, pufami do odpoczynku i naklejonymi na podłogę grami. Głosy liczyli przedstawiciele MSU.

          • WYNIKI IV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „CHOTOMSKA DZIECIOM” DLA UCZNIÓW KLAS I - III

          • Laureaci:

            1. Zbigniew Zygowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Miastku

            2. Jarosław Malenowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łęczycach

            3. Wiktoria Domańska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie

            4. Dominik Łabanowski ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku

            5. Wiktoria Falba ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku

            6. Nina Dzienniak z Publicznej Szkoły Podstawowej im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

            7. Wanessa Dombrowska z Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu

            8. Maciej Lejk ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej

            9. Miroslava Muliova ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku

            10. Maja Wróblewska ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Egiertowie

            11. Mateusz Jaroszczuk ze Szkoły Podstawowej im. Rodziny Donimirskich w Czerninie

            12. Jan Kajzer z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie

            13. Małgorzata Damaszk ze Szkoły Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Borzestowie

            14. Mikołaj Giorew ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku

            15. Julia Szełemej ze Szkoły Podstawowej w Koczale

            16. Maja Wietek z International School w Gdyni

             

            Laureatom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

             

            Dyplomy oraz nagrody prześlemy pocztą.

             

            Organizatorki

            Jolanta Anuszewska-Rudzik

            Edyta Gurzyńska

            Kinga Puźniak

            Wioletta Włodarska