• ROWEROWY MAJ

• VII KAMPANIA ROWEROWY MAJ 4-24.05.2021 r.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia    i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower, rolki, wrotki, hulajnogę, deskorolkę jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Rodzice uczniów klas IV-VIII przesyłają  do 25 kwietnia zgody na udział dziecka w wydarzeniu na pocztę służbową na Outlooku lub na czacie aplikacji Teams do p. Anny Szapar.

Nauczanie stacjonarne:

- uczniowie klas IV-VI zgłaszają przyjazd rowerem, deskorolką, hulajnogą, na rolkach czy wrotkach każdego dnia do p. Anny Szapar.

- uczniowie klas VII-VIII zgłaszają przyjazd rowerem, deskorolką, hulajnogą, na rolkach czy wrotkach każdego dnia do p. Hanny Nowakowskiej.

Nauczanie zdalne:

- uczniowie klas IV-VI zgłaszają przyjazd na dowolnej trasie rowerem, deskorolką, hulajnogą, na rolkach czy wrotkach każdego dnia /przejazd powinien trwać nie mniej niż 30 minut/ do p. Anny Szapar wysyłając informację na czacie na Teamsach lub na pocztę służbową na Outlooku. Nie używamy żadnych aplikacji.

Ważne:

Jeśli uczeń spóźni się z informacją o przejeździe danego dnia, może taką informację przekazać kolejnego dnia, ale jeśli spóźni się o trzy dni nie będzie można wpisać, że dziecko poruszało się rowerem do szkoły lub po wybranej trasie w przypadku nauczania zdalnego, gdyż strona zostanie zablokowana. Dlatego bardzo ważna będzie systematyczność uczniów.

Przewidziane są nagrody indywidualne, dla klasy i szkoły.

Podsumowanie VII edycji Rowerowy Maj 2021 w naszej szkole.

24 maja zakończyła się VII Kampania Rowerowy Maj, która poprzez zabawę, połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Nasi uczniowie również byli obecni w tym wydarzeniu. Realizowali swoją aktywność poruszając się na rowerze, rolkach, hulajnogach czy deskorolce. Wśród naszych uczniów najaktywniejszą klasą była klasy IB, która w nagrodę otrzymał: wstęp do centrum rozrywki Loopy’s World i klasa IIIB, której nagrodą jest zwiedzanie interaktywnej wystawy Hevelianum.

Prócz nagród klasowych nasi najaktywniejsi uczniowie otrzymają nagrody indywidualne:

24 komplety kredek,

139 zestawów klocków Jenga,

28 pendrive’ów,

6 opasek sportowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom kampanii i zachęcany do podejmowania wszelkiej aktywności fizycznej.

Dziękujemy za udział :)