AKTUALNOŚCI NAUCZYCIELE SUKCESY SPORTOWE Interesujące rzeczy Szkolny Ośrodek Siatkarski UKS ZASPA LEKKOATLETYKA dla każdego !

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

TENISIŚCI NA START!

Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do zgłaszania swojego uczestnictwa w Mistrzostwach szkoły w tenisie ziemnym. Mecze rozgrywane będą 1 czerwca 2017 r. w hali tenisowej na terenie szkoły. Zapisy przyjmuje nauczyciel WF p. Jakub Wach. ZAPRASZAMY! Wyłonimy Mistrza szkoły podstawowej i gimnazjum. Dziękujemy p. Miłoszowi Chojnickiemu za ufundowanie pucharów!

GDAŃSKA GIMNAZJADA LEKKOATLETYCZNA

17.05.2017 r. na nowym stadionie GOS, ul. Grunwaldzka przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się zawody w indywidualnej i drużynowej lekkiej atletyce.

Nasze gimnazjum reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców, oba zespoły wywalczyły III miejsca i zdobyły brązowe medale Mistrzostw Gdańska Szkół Gimnazjalnych.

Po za sukcesem drużyn w konkurencjach lekkoatletycznych indywidualnie medale zdobywali:

DZIEWCZĘTA:

SREBRNE: Martyna Kusidło 1F – 100 m, Daria Stawarz 1B – skok wzwyż, Agata Salnik 3B – Maria Zaporowicz 3C – Zuzanna Lemke 1F – Martyna Kusidło 1F w biegu sztafetowym 4 X 100 m.

BRĄZOWY: Zuzanna Lemke 1F – skok w dal.

CHŁOPCY:

ZŁOTE: Kuba Krzychowiec 2A – 1000 m, Dawid LewickI 3D – pchnięcie kulą.

SREBRNE: Filip Broda 3C – 1000 m, Piotr Zieliński 3C – pchnięcie kulą.

BRĄZOWY: Antonii Dudij 3C – 2000 m

Wszystkim zawodnikom gratulujemy medali indywidualnych i drużynowych oraz nowych rekordów życiowych.

MARCELINA ZUCH DZIEWCZYNA!

Uczennica klasy III E Marcelina Franczuk zdobyła Mistrzostwo Polski Młodzików w Badmintona w grze mieszanej w parze z Adamem Bibikiem  z Łodzi. Mistrzostwa rozegrano w Suwałkach w dniach 12.05-14.05 2017r. Gratulacje! yes

PROGRAM 6-10-14

Artykuł z portalu www.trojmiasto.plhttp://zdrowie.trojmiasto.pl/Gdansk-walczy-z-otyloscia-u-dzieci-Chodzi-o-zmiane-stylu-zycia-calej-rodziny-n112291.html

Program 6-10-14 dla Zdrowia

Ponad 5 procent – tyle otyłych dzieci mieszka w województwie pomorskim.

Dzieci, które już dzisiaj zmagają się z nadwagą, w przyszłości są bardziej narażone na choroby i w konsekwencji żyją krócej. Aby temu zapobiec powstał program noszący nazwę „6-10-14 dla Zdrowia” (od wieku badanych dzieci). Do tej pory żadne miasto w Polsce na tak dużą skalę nie zajęło się problemem dziecięcej nadwagi i otyłości. Program, który oficjalnie ruszył od września 2011 r., zainicjowali specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka w Gdańsku.

Jak to działa?

W ramach realizowanego Programu objęte interwencją są wszystkie dzieci w wybranych rocznikach, w wieku 6 i 14 lat oraz wybrane grupy dzieci w wieku 9-11 lat. Łączna liczba uczestników szacowana jest na 30 000 osób. Spośród włączonych do Programu, około 15% zostanie zaangażowanych do dalszej interwencji, podjętej na rzecz osób z czynnikami ryzyka chorób cywilizacyjnych oraz wstępnym rozpoznaniem nadwagi i otyłości. Aktywnymi uczestnikami programu interwencyjnego będą również rodzice, ponieważ to oni w głównej mierze są odpowiedzialni za prowadzenie zachowań zdrowotnych w życiu dziecka i rodziny. Do wykonania badań przesiewowych niezbędna będzie zgoda opiekunów. Otrzymają oni informacje na temat stanu zdrowia dziecka, proponowanego dalszego postępowania oraz ewentualnego włączenia do programu interwencyjnego.

Zgoda rodziców http://www.dlazdrowia.uck.gda.pl/upload/Ankieta%20dla%20rodzic%C3%B3w.pdf

ŚRODA - godz. 15.30-17.30 Zajęcia sportowe dla dziewcząt i chłopców

W programie: unihokej, koszykówka, siatkówka, piłka nożna yes

Prowadząca: Hanna Nowakowska