Wymiana polsko-francuska. Część druga - nasza rewizyta we Francji.
Dzień Pierwszy - 29 maja 2017
Po długiej i trochę męczącej podróży nareszcie wylądowaliśmy we Fracji i wkrótce spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi, których gościliśmy w lutym.
Dzień Drugi. 30 maja 2017
Ponieważ Sillé le Guillaume leży ponad 200 km od Paryża podróź zajęła nam dużą część dnia. Ale warto było!
Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Avenue des Champs-Élysées, czyli Pól Elizejskich - reprezentacyjnej aleji francuskiej stolicy.
Dzień Trzeci. 31 maja 2017
Kolejny dzień spędziliśmy w Le Mans. A z czego sławne jest Le Mans?
Oczywiście z 24-godzinnych wyścigów samochodowych i motocyklowych.
Dlatego naszą wyzytę rozpoczeliśmy na torze wyścigów, a potem zwiedziliśmy miasto.
Dzień Czwarty. 1 czerwca 2017
Następny dzień był związany ze zbliżającą się rocznicą londowania wojsk alianckich na plażach Normandii. Nazwy plaż pozostały po tej operacji militarnej. Rozpoczęliśmy od plaży Utah.
Dzień Piąty. 2 czerwca 2017
Piątek był dniem historycznym. Odwiedziliśmy wystawę upamiętniającą powstanie Armii Błękitnej gen. Józefa Hallera w 1918 roku.
Potem wróciliśmy do Sillé le Guillaume by wziąć udział w uroczystościach ku czci Polaków, poległych za wolność Francji w 1918 roku.
Dzień Szósty. 3 czerwca 2017.
Głównym punktem sobotniego programu była wycieczka do słynnego klasztoru na górze/wyspie Saint Michele.
Dzień Siódmy. 4 czerwca 2017
Niedziela była zwięczeniem historycznej części naszej wizyty we Francji. Wzięliśmy udział w ceremonii złożenia kwiatów na cmentarzu w Le Mans przed pomnikiem polskich żołnierzy. Następnie wzięliśmy udział w uroczystej mszy w tamtejszej katedrze związanej z odsłonięciem tablicy pamiątkowej upamiętniającej powstanie armii gen. Józefa Hallera, patrona naszej szkoły.