• PRAWA DZIECKA

• 14.02.2020
          Prace uczniów klasy IV b. Genialne, zwłaszcza wnętrze zamku :)
          Super prace o Partonie szkoły
          Gratulacje wykonawcom i inspiratorom
          03.02.2020
          Mozaiki. Uczniowie klas Va i Vb w ramach pracy domowej wykonali mozaiki nawiązujące do zabytków wczesnośredniowiecznych. Piękne prace a ich wykonanie dało uczniom okację do poznania czaso- i pracochłonnego zajęcia dawnych artystów. Przykładowe prace obok...
          19.11.2019
          49 waz greckich. Autorami waz są uczniowie klas 5a i 5b. W ramach pracy domowej a jednocześnie konkursu (wyniki wkrótce). nasi wspaniali artyści prezentuja wazy wykonane we wszystkich stylach starożytnej Grecji. Stopień skomplikowania malunku, kształty naczyń oddają umiejętności starożytnych artystów, ale przede wszystkim niezwykłą fantazję naszych uczniów. Wszystkie zasługują na wyróżnienie! :)

12a.11.2019
          Wyniki konkursu klas 5 d oraz e na najlepszą piramidę:
          Decyzją Kapituły Mistrzów tajnej Wiedzy  Architektów Piramid:

I m. i tytuł Wielkiego Budowniczego Piramid otrzymuje Gustaw Jabłoński  kl. 5 E

II m. Zuzanna Daniel k. 5 E

III m. Natalia Komasińska kl. 5 D

Gratulujemy:)

Nauczyciele historii

12a.03.2019

" Raport Pileckiego"

Drodzy Gracze, Uczniowie klas VI.

Działacie w wywiadzie AK.

Waszym zadaniem jest:

1. stworzenie 2-3 osobowych komórek wywiadowczych (grup);

2. nadanie sobie pseudonimów;

3. przygotowanie raportu z wybranego niemieckiego obozu koncentracyjnego: Auschwitz - Birkenau, Stutthof, Majdanek, Ravensbruck lub Dachau.

4. Raport powinien zawierać informacje:

- Kiedy i gdzie został założony obóz?

- Ilu znajdowało się w nim więźniów? Skąd pochodzili?

- Ile ofiar ludzkich zostało zamordowanych na terenie obozu?

- Kto i kiedy wyzwolił dany obóz?

5. Forma raportu zależy od Was. Proszę tylko, aby była w formie pisemnej.

Powodzenia!

09.03.2019
          Dzień Otwarty SP 48
          Braliśmy udział - nasze stoisko!

UCZTA BOGÓW OLIMPIJSKICH!
          Po raz kolejny sala 229 zamieniła się w siedzibę Zeusa Olimpijskiego;) Bogowie greccy z klasy 5 A, B i D potwierdzili, że na lekcji  można nie tylko uczyć się, ale też świetnie bawić!
          M. Pokropska

15.11.2018
          Spotkanie grupy uczniów w Porcie Wojennym na Oksywiu z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej im. gen. J. Hallera

11.11.2018
          Parada Niepodległości
          Uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami uczstniczyli w 16. Gdańskiej Paradzie Niepodległości
          maj 2018

Szlakiem historii Warmii i Mazur

W wycieczce na Warmię i Mazury, która odbyła się w dniach 14 – 15 maja, wzięły udział klasa VI b i VI c. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili miejsce słynnej bitwy pod Grunwaldem. Wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz poznawanie rodzimych gatunków spodobała się każdemu. Wieczorem wszyscy jedli kiełbaski przy ognisku, jednak zaskoczył ich niespodziewany deszcz. Następnego dnia przechadzali się po Wilczym Szańcu. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie Starego Miasta i Zamku w Olsztynie. Te dwa dni pozwoliły uczniom poznać historyczne ciekawostki oraz mile spędzić czas z rówieśnikami.

zapraszamy do galerii:https://sp48gdansk.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

Natalia kl. VI C

15. i 16.05.2018
          Dnia 15 i 16 maja 2018 roku odbyła się IV edycja targów "Czas Na Młodzież - Warsztaty Wymiany Doświadczeń". Nawet 4 tys. uczniów, kilkadziesiąt kół zainteresowań, ponad 100 godzin warsztatów, które miały przekonać dzieci i młodzież do uczestnictwa w życiu społecznym i realizowania własnych pomysłów, rozwijania pasji i zdobywania nowych umiejętności.
          Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny, które jako SKE ( Szkolne Koło Europejskie) zostały zaproszone, aby poprowadzić warsztaty rówieśnicze pt." Z Unią Europejską na Ty".  Szczególnie skupiły się na przybliżeniu kultury, zabytków, tradycji państw UE. Dziewczęta: Hania Kobos, Maja Rzeczkowska, Justyna Fruczek, Asia Modzelewska, Oliwia Chabowska przeszkoliły w ciągu 6 godzin 6 grup, czyli około 100 uczniów ze szkół podstawowych z Gdańska. Serdeczne gratulacje oraz podziękowania za ogrom pracy, zaangażowanie dla dzielnych dziewcząt z 7a.

10.03.2018

Dzień Otwarty u historyków

04.03.2018

Żywa lekcja historii

Klasy 4, 5 i 6 wzięły udział w  niezwykłej lekcji historii, którą poprowadzili Rycerze z Bractwa Kerin. Rycerze przenieśli nas do epoki Kazimierza Wielkiego udowadniając, że ostatni król z rodu Piastów był mądrym władcą.
          Lekcja była ciekawa i zabawna:)

Efekty pracy uczestników LH Gimnazjum i kl. VII

16.02.2018

Dnia 16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły. Uczciliśmy pamięć o gen. Józefie Hallerze i Zaślubinach Polski z Bałtykiem wierszami oraz koncertem szant w wykonaniu Gdańskiej Grupy Folkowej.