• PROGRAMY GDAŃSKIEGO OŚRODKA PROMOCJI ZDROWIA

• FIT KLASA - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE KLAS 0-III - PROWADZĄCY: JAKUB WACH

ZDROWY UCZEŃ - PROGRAM PROFILAKTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III-V

To promocja zdrowego stylu życia oraz określenie programu postępowania prozdrowotnego dla dziecka. Plan postępowania prozdrowotnego obejmuje promowanie aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i właściwych nawyków służących utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała i masy ciała oraz w razie konieczności zlecenie działań kompensacyjno – korekcyjnych lub rehabilitacyjnych.

Organizacja i proces działania

Część diagnostyczna (o charakterze badania przesiewowego) – realizowana na terenie placówki oświatowej, obejmuje:

• Ocenę masy ciała, określenie BMI ( Body Mass Index ) i pomiar składu ciała wraz z określeniem zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie dziecka
          • Badanie i ocenę opisową postawy ciała,
          • Pomiar i ocenę ciśnienia tętniczego dziecka,
          • Test wydolności fizycznej dziecka (Kash Pulse Recovery Test)

Część informacyjno – edukacyjna – realizowana jest w formie treści zawartych w indywidualnej karcie badań dziecka oraz krótkiej, indywidualnej edukacji dziecka na temat podstawowych zasad zdrowego stylu życia. Wyniki badań wraz z indywidualnym planem postępowania prozdrowotnego przekazywane są rodzicom dzieci za pośrednictwem szkoły.

Część sprawozdawcza – Szkoła otrzymuje szczegółowy raport rozszerzony o wyniki statystyczne dotyczące badań. Te informacje mogą posłużyć dyrekcji szkoły do planowania działań w ramach szkolnych programów promocji zdrowia i wychowania zdrowotnego.
          Zbiorcze sprawozdanie z badań prowadzonych we wszystkich gdańskich szkołach podstawowych przedstawiane jest władzom miejskim.

ZAPRASZAMY!