• O programie

• Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Pokazujemy lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności.  Młodych lekkoatletów prowadzą wykwalifikowani trenerzy współpracujący z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dlatego zakładamy, że spośród tysięcy dzieci biorących udział w programie Lekkoatletyka dla każdego! wyłonimy tych najzdolniejszych. Nadzorujemy ich szkolenie od najmłodszych lat, po to aby jako seniorzy osiągali pełnię swoich możliwości i z sukcesem reprezentowali Polskę na światowych arenach. Zaangażowanie Partnera Strategicznego, firmy Nestlé Polska, pozwala nam również popularyzować wiedzę o prawidłowym odżywianiu.

Lekkoatletyka dla każdego! realizowana jest od 2014 roku. Obecnie program obejmuje 523 grupy treningowe w gimnazjach i klasach IV-VI szkoły podstawowej w całej Polsce. W zabawach lekkoatletycznych klas I-III - tzw. Eventach Lekkoatletyka dla każdego! uczestniczy rocznie blisko 180 tysięcy dzieci w całej Polsce.

Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów: firmy Nestlé Polska i PKN Orlen wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne.

TERMINARZ zajęć smiley

Poniedziałek godz. 15.15 - 16.15,

Wtorek godz. 16.15 - 17.15,

Środa godz. 16.15 - 17.15

EVENT KLAS I i II  - Lekkoatletyka dla każdego

Dnia 29 listopada 2017 r. najmłodsi uczniowie spotkali się z lekką atletyką, poznawali sprzęt stosowany w lekkiej atletyce, a i sami spróbowali swoich sił w konkurencjach LA: zmieniali pałeczkę sztafetową, biegali przez płotki, pokonywali tory przeszkód.

Na pamiątkę udziału w tym wydarzeniu, każdy uczestnik został uhonorowany pamiątkowym dyplomem.

Nauczycielom WF dziękuję za pomoc w organizacji zawodów, a wychowawcom uczestniczących klas /1B, 1C, 2A/ za udział w sportowym spotkaniu.

Organizator: Anna Szapar

HALOWE MISTRZOSTWA GDAŃSKA W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

Dnia 25.02.2017 r. Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, był organizatorem Halowych Mistrzostw Miasta Gdańsk Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w hali lekkoatletycznej AWFiS Gdańsk. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, udział w nich wzięło około 350 młodych adeptów lekkiej atletyki ze  szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy zawodów mogli rywalizować ze sobą w konkurencjach: biegach na 60 i 600m dziewcząt, 1000 chłopców oraz skoku w dal.  Zawody były podzielone na kategorię dziewcząt i chłopców osobno szkoły podstawowe i gimnazja. Nasze szkoły również zaznaczyły swoją obecność na zawodach, uczniowie ze szkoły podstawowej zdobyli 6 medali, z gimnazjum 2.

MEDALIŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

Złote medale zdobyli: Sebastian Reczek w skoku w dal, Filip Winter w biegu na 1000 m. Srebrne medale: Magdalena Niechciał w biegu na 60 m i w skoku w dal, Tymoteusz Gibała w biegu na 60 m. Brązowy medal: Dawid Ścibirowski w biegu na 1000 m.

MEDALIŚCI Z GIMNAZJUM:

Złoty medal: Kuba Krzychowiec w biegu na 1000 m. Srebrny medal: Łukasz Pułtorak w biegu na 1000 m.

Wszystkim medalistom i uczestnikom zawodów gratulujemy walki, zaangażowania i godnego reprezentowania naszej szkoły podczas zawodów sportowych.

Opiekunowie: Anna Szapar, Jakub Wach i Adam Dembiński.

EVENT KLAS 0 – I

Dnia 6 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole event z cyklu Lekkoatletyka dla każdego dla klas 0 i I. Dzieci rywalizowały w biegu sprinterskim, biegu przez płotki  i biegu na jedno okrążenie. Walka była bardzo zacięta, a trzech pierwszych zawodników i zawodniczek w każdej konkurencji  nagrodzeni zostali medalami pozostali uczestnicy pamiątkowymi dyplomami. Klasyfikacja prowadzona była osobno dla dziewcząt i chłopców z podziałem na klasy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Organizator: Anna Szapar

WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE NESTLE CUP „LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO” W GDAŃSKU

19.05.2017 r. na stadionie GOS odbyło się sportowe spotkanie młodych lekkoatletów z całego województwa pomorskiego uczestniczących w programie ogólnopolskim „Lekkoatletyka dla każdego”. Naszą szkołę reprezentowało 9 dziewczynek i 8 chłopców pod opieką trenera programu Anny Szapar. Dzieci rywalizowały w 4 konkurencjach: 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu długim 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy. Wszyscy startujący wykazali się dużą determinacją i wolą zwycięstwa, poprawiali swoje rekordy życiowe i dzielnie walczyli o sukces.

III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE NESTLE CUP LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

Otrzymaliśmy wyniki zawodów Finału Wojewódzkiego Nestle Cup Lekkoatletyka dla każdego, które odbyły się 19 maja 2017 r. Ta informacja była dla nas bardzo miła, nasza Drużyna LDK w rywalizacji województwa pomorskiego wywalczyła III miejsce, a w zawodach startowało 18 ośrodków z naszego regionu, w których realizowany jest ogólnopolski projekt LDK.

SKŁAD ZESPOŁU: Dziewczęta – Julia Lichnerowicz, Patrycja Terech, Carmen Skudro, Oliwia Jankowska, Wiktoria Gryboś, Martyna Stawicka, Magdalena Niechciał, Zuzanna Szczupakowska. Chłopcy: Filip Winter, Marcel Zirra, Sebastian Reczek, Dawid Ścibirowski, Nikodem Jurko, Mateusz Borucki, Jakub Domański.

GRATULACJE!!!

Trener LDK – Anna Szapar