Nazwa: Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku

Czwartek: 12:00-15:00
Piątek: 12:00-15:00

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

• 04.12.2017

Kolejny raz na terenie naszej szkoły organizujemy Akcję Świąteczna Paczka. Zapraszamy wszystkie osoby , które chcą wspomóc uczniów naszej szkoły i ich rodziny.

Adresatami akcji są dzieci z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkie osoby, które chciałyby przyłączyć się do organizowanej akcji prosimy o przekazanie produktów do paczki. Zbieramy:

• żywność z długim terminem przydatność (makaron, ryż, mąka, cukier, kakao, miód, herbat, kawa, owoce  i warzywa w puszkach
  • 11.12.2017

8 grudnia dzięki zaangażowaniu p. Ewy Gadomskiej-Petza uczniowie klasy 7c uczestniczyli w warsztatach poświęconych powstawaniu nominowanego do wielu nagród filmu „Twój Vincent”. Zajęcia w Oliwskim Ratuszu Kultury związane były z wystawą, na której obejrzeć można było kilkanaście obrazów, będących jednocześnie kadrami filmu realizowanego techniką animacji poklatkowej. O kulisach powstawania filmu uczniom opowiedziała Klaudyna Hady – malarka, która była jedną ze 150 osób pracujących przez dwa lata nad kadrami malowanymi tradycyjnymi farbami olejnymi , tworzącymi kolejne animowane sekwencje. Dzieci miały również okazję spróbować namalować fragment kopii obrazu artysty, takiej, jaką wykonywali profesjonalni malarze z całego świata współpracujący z twórcami filmu. Uczniowie byli zafascynowani opowieścią malarki i chętnie zadawali pytania, odnośnie do szczegółów procesu twórczego. Film utrzymany w stylu impresjonizmu Vincenta van Gogha, ożywiający jego obrazy, może stać się kolejną produkcją animowaną studia BreakThru Films nagrodzoną Oscarem (poprzednią była animacja lalkowa „Piotruś i Wilk” z 2007 r.). Po warsztatach uczniowie udali się do Oddziału Etnograficznego Muzeum Narodowego w Gdańsku, gdzie obejrzeli wystawę „Dobranocka. Historia animacji”, gdzie mogli poznać historię polskiej animacji lalkowej i rysunkowej, obejrzeć dobranocki z młodości swoich rodziców i dziadków, a także zapoznać się z działaniem animacji poklatkowej w praktyce.

• 07.12.2017
    " Wyniki konkursu matematyczne święta"

Wśród wielu pięknych, pomysłowych matematycznych choinek zostali wyłonieni zwycięzcy:

I miejsce:
    Stanisław Rogalski IV c
    II miejsce:
    Klaudia Lewandowska V c oraz Natalia Skalska IV c
    III miejsce:
    Igor Kosiński IV c Wyróżnione: Nel Wilczyńska IV c
    Hanna Kossakowska IV c
    Hanna Goyke IV c
    Grzegorz Kossakowski V c

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć!

nauczyciele matematyki
  • 05.12.2017

Szanowni Państwo,

od dnia 8 grudnia 2017 rozpoczynamy rekrutację na półkolonie zimowe.

TERMIN PÓŁKOLONII: 05 luty 2018 – 09 luty 2018

GODZINY ZAJĘĆ: 8:00-16:00

Liczba miejsc klasy 0-III: 90 uczniów

Liczba miejsc klasy IV-VII: 80 uczniów

Prosimy o odbiór karty zgłoszeń odpowiednio:

Klasy 0-III na portierni - zwrot karty do świetlicy szkolnej

Klasy IV-VII w pokoju wicedyrektorów pokój 117

Karty zgłoszeń zbieramy do dnia 19 stycznia do godziny 8:00

Po tym terminie karty nie będą przyjmowane.

• 🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅

KONKURS:
    „Kartka świąteczna o charakterze patriotycznym z wykorzystaniem logo szkoły”

REGULAMIN:
    regulamin-konkursu.pdf

Serdecznie zapraszamy do zabawy wszystkich naszych uczniów!!!

🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅

• 01.12.2017 Zacięta, długa rywalizacja i mamy nadzieję, dobra zabawa to dzisiejszy Turniej Rycerski klas II Gimnazjum. Zwycięstwo przypadło w udziale klasie 2f - gratulujemy. Podziękowania dla p. Roberta Nowakowskiego z Bractwa Rycerskiego Kerin oraz dla Rady Rodziców za ufundowanie nagrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych pomysłów, odwagi w publicznych wystąpieniach (szczególnie czteroosobowej reprezentacji klasy 2a smiley). Turniej odbył się w ramach obchodów roku 100 rocznicy o
  • 28.11.2017

Wielki Maraton Czytelniczy

klasy IV – VI

zapraszamy na kolejny test konkursowy

11 grudnia  (poniedziałek)

Kl.:4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5b, 5c o godz. 13.40 sala 112

klasy:4e, 6a, 6b, 6c, 6d o godz. 14.35 sala 101

• 23.11.2017

Uczniowie klas VII i spotkanie z żywą historią. NIepowtarzalna okazja do poznania dziejów walk o niepodlgłość podczas zaborów.

Zapraszamy do galerii smiley

• Było pomarańczowo i było super...

Swoją obecnością zaszczycił nas wiceprezydent Gdańska p. Piotr Kowalczuk - dziękujemy smiley

relacja z imprezy:

zapraszamy do galerii i do zakładki nauczania zintegrowanego

• ZEBRANIA 22.11.2017 r. (środa)

Z ODDZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI

17.30 – klasy SP