100 - lecie niepodległości - WYNIKI

1. Międzynarodowy Konkurs Historyczny:

MIEDZYNARODOWY_KONKURS_HISTORYCZNY.doc

2. Ogólnopolski Konkurs Historyczny:

Ogolnopolski_Konkurs_Historyczny_wyniki(1).pdf

100 - lecie zakończenia I wojny światowej

1. Międzynarodowy Konkurs Literacki:

Ogloszenie_wynikow_miedzynarodowy_literacki.doc

2. Ogólnopolski Konkurs Literacki 100-lecie niepodległości:

Ogloszenie_wynikow_ogolnopolski_literacki.doc

Nazwa: Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku
E-mail: zkpignr12@kki.pl
Telefon: (58) 346 96 48
Adres szkoły: Zbigniewa Burzyńskiego 10, 80-462 Gdańsk

Poniedziałek: 08:00-12:00
Wtorek: 08:00-12:00
Środa: nieczynny
Czwartek: 12:00-15:00
Piątek: 12:00-15:00

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

• 12.11.2018

W związku z pożegnaniem pani Ewy Bogusławskiej, w dniu 14.11.2018 (środa) lekcje będą odbywały się według skróconego planu (szczegóły otrzymają uczniowie we wtorek).

Skrócenie zajęć umożliwi nauczycielom, pracownikom, uczniom i rodzicom udział w uroczystości. Nie przewidujemy zorganizowanej formy wyjazdu z wyjątkiem wieńca od społeczności szkolnej.

• Pożegnanie

Odszedł od nas wspaniały Człowiek, wychowawca i nauczyciel muzyki.

Uroczystości związane z pożegnaniem pani Ewy Bogusławskiej odbędą się 14.11.2018 r. w środę o godzinie 12.00 w Gdyni Fikakowo, a na cmentarzu Witomino od godz. 13.30. Wyprowadzenie o godzinie 14.00.

Cześć Jej Pamięci

• Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się 13 listopada żywa lekcja patriotyzmu w formie konkursu, w którym wzięły udział klasy trzecie gimnazjum. Uczniowie pracowali we wcześniej ustalonych grupach wykonujących zadania w kilku obszarach: historycznym, literackim, plastycznym i muzycznym. Prace grup historycznych oceniane były przez jury złożone z nauczycieli historii.

I miejsce zajęła klasa IIIc (31 pkt.),

II ─ klasa IIIa (29 pkt.) oraz IIIe (29 pkt.),

III – IIIf (28 pkt.)

• 6 listopada odbył się w naszej szkole II Wojewódzki Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej „Zaduszki Literackie” (fotorelacja wkrótce). Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch utworów nieżyjącego poety lub autora tekstów.  Jury zadecydowało o przyznaniu trzech nagród w każdej z kategorii.

W kategorii poezja śpiewana:

I miejsce - Nicola Walaszkowska, Beata Beyer (Gimnazjum nr 2 w Kartuzach)

II miejsce - Olga Jagiełło (Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku)

III miejsce - Adrianna Kordowska (Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku)

• 100 LAT 100 LAT
    08.11.2018

Wieczornica rozpoczynająca obchody Święta Niepodległości w naszej szkole. Wzięło w niej udział czternaścioro uczniów oraz dyrekcja i zaproszeni goście. Czytane były utwory poetów, którzy żyli w czasach zaborów, a także osób  będących świadkami odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaprezentowane zostały również teksty uczniów, którzy zwyciężyli

w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Wolność kocham i rozumiem" organizowanym przez naszą szkołę z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Słuchaliśmy również utworów muzycznych nawiązujących do wolności. Piękne prezentacje uczniów a także muzyka stworzyły wyjątkową atmosferę skłaniającą do refleksji.

• V Wojewódzki Konkurs Prozy „Dla Niepodległej”

Dnia 28 października 2018 r. odbył się w naszej szkole półfinał oraz finał V Wojewódzkiego Konkursu Prozy, który niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Przygotowała go nauczycielka bibliotekarka: p. Beata Krefta oraz nauczycielki języka polskiego: p. Joanna Truszkowska, p. Małgorzata Ginter i p. Kamila Zakrzewska.

Kawiarenkę oraz szatnię przygotowała i poprowadziła: p. Matylda Ostrowska.

Jury w składzie: Beata Krefta, Iwona Stankiewicz, Kamila Zakrzewska i Małgorzata Ginter wyłoniło zwycięzców:

• Zaproszenie
    03.11.2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów na wieczornicę organizowaną z okazji stulecia odzyskania niepodległości, która odbędzie się 07.11.18 o godzinie 17:30 w sali dramowej Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku.

W repertuarze pojawią się utwory uczniów, które zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Wolność kocham i rozumiem".

Marta Pokropska-Hutek

Joanna Truszkowska

• 29.10.2018

Wielki Maraton Czytelniczy IV - VI

wszystkie

klasy czwarte, piąte i szóste

zapraszamy na drugi test konkursowy

8 listopada  (czwartek)

o godz. 8.00 do  sali 101 i 103.

p. Iwona Kalinowska i p. Ewa Splitt- Kula

• 25.10.2018

V EDYCJA KONKURSU EKONOMICZNO-BANKOWEGO

Zapraszamy trójmiejskie szkoły do udziału w V edycji konkursu "Młody Lider Bankowości" kierowany do uczniów klas VI Szkoły Podstawowej, który odbędzie się 07.05.2019r.

Wszelkie potrzebne informacje znajdują się w zakładce:

"MŁODY LIDER BANKOWOŚCI".

• SZKOLNY KONKURS na prezentację multimedialną „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

Szczegółowe informacje: Reugulamin_konkursu_100_lat_niepodleglosci.pdf

Serdecznie zapraszamy do wzięcia

udziału w konkursie!

nauczyciele informatyki

Szkolny konkurs religijny

W setną rocznicę odzyskania niepodległości

„Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie”

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i III klas gimnazjum.

2. Celem konkursu jest pogłębianie religijności uczniów, kształtowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych, włączenie się w obchody rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

3. Konkurs polega na ułożeniu przez uczniów modlitwy za Ojczyznę. Prace powinny być wykonane na arkuszach formatu A3 lub większych. Prace mogą zawierać ilustracje, zdjęcia związane z tematyką konkursu.

Czwartek 15.11.2018

Copyright © 2016-2018 SP nr 48 w Gdańsku - wszystkie prawa zastrzeżone.